Jakość

Cygaretki to produkty, które od początku do końca powstają z miłości do jakości. Poznajcie proces powstawania doskonałych cygaretek Retro od momentu wysiewu do otworzenia przez Was małej paczki luksusu.

Uprawa tytoniu

Tysiące ziaren są na początku wysiewane do specjalnych pojemników, by doglądane i podlewane, po kilku tygodniach zostały przeniesione do gruntu. Gleba na plantacjach jest żyzna i odpowiednio nawodniona, bo liście tytoniu składają się w 90% z wody. Sadzonki sadzi się ręcznie w równych rzędach, które gwarantują odpowiednie ukorzenienie się roślin oraz swobodny dostęp ludzi, którzy się nimi opiekują.
Gdy minie kilkadziesiąt dni liście są gotowe do zbiorów. Robi się to jeszcze przed wschodem słońca, aby zachować odpowiednią wilgotność. Teraz należy je możliwie szybko związać i rozwiesić do suszenia. Potrwa ono kilka tygodni, gdy liście smagane delikatnym wiatrem przeschną i zmienią kolor z zielonego na złoty. Kolejnym etapem na drodze do idealnej cygaretki jest fermentacja, podczas której rozwija się charakterystyczny smak i aromat tytoniu. Liście są tu ułożone w kilkutonowe bale, dokładnie opisane i skatalogowane. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będą doglądane i przekładane, by wszystkie sfermentowały w taki sam sposób.

 

 

 

Podróż za ocean

To ostatni etap, który odbywa się na plantacjach. Następnie spakowany tytoń trafia do europejskiej fabryki, jest poddawany dalszej obróbce, efektem której jest powstanie cygaretki z filtrem. Produktu o świetnej jakości, unikalnym aromacie i wygodniej do palenia.
Cygaretki trafiają do centralnej Polski, gdzie są pakowane najpierw w folię, dzięki której zachowują swój aromat i wilgotność, a następnie w pudełeczko, które dodatkowo chroni je przed uszkodzeniem. Stąd te nietypowe opakowania trafiają do dystrybutorów i sklepów w Polsce, Holandii, Portugalii i na Słowacji.